Resultatlista             ÖstraOpen delt.2 2018-01-20          Producerad: 15:35
Klass: 2 Junior                                                Startande:     26

                                          Varv 1    Varv 2    Varv 3            
                                          Varv 4    Varv 5    Varv 6            
Plc Nr  Namn                              Transp                           Total
--- --- ------------------------------ --------- --------- ---------  ----------
1    50 Alexander Gunnerheim             13:14,9   13:16,2   13:06,1            
        Göta MS           Yamaha         13:07,1   13:02,1   12:54,7            
                                               0                       1:18:41,1
        Anmälare: Tibro mc service                                              

2    26 Markus Lundgren                  13:24,2   13:24,7   13:19,7            
        Vimmerby MS       Husqvarna 30   13:06,1   13:08,5   12:52,2            
                                               0                       1:19:15,4
        Anmälare: Bloms MX Racing                                               

3    55 Lucas Vågberg                    13:23,2   13:31,0   13:23,7            
        Göta MS           Sherco         13:24,2   13:17,7   13:16,5            
                                               0                       1:20:16,3
        Anmälare: Vagberg Racing                                                

4   100 David Kadestam                   13:40,3   13:28,6   13:31,5            
        Uppsala MK        Husqvarna      13:41,2   13:43,4   13:55,5            
                                               0                       1:22:00,5
        Anmälare: JE 68 Husqvarna EMX                                           

5    86 Emil Rönn                        13:47,6   13:57,5   13:55,7            
        Uppsala MK        Husqvarna      13:47,2   13:45,3   13:41,4            
                                               0                       1:22:54,7
        Anmälare: Östra Aros plåt                                               

6   229 Oscar Olsson                     14:08,3   14:06,4   13:58,8            
        Örbyhus MCK       KTM            14:03,6   14:02,1   13:49,2            
                                               0                       1:24:08,4

7   113 Tim Johansson                    14:02,4   14:06,2   14:04,3            
        Åsätra MK         KTM            14:09,1   14:11,6   14:12,5            
                                               0                       1:24:46,1
        Anmälare: Bergshamra MX                                                 

8   888 Lukas Wärn                       14:23,5   14:19,2   14:13,0            
        Göta MS           KTM            14:05,7   13:56,6   13:50,1            
                                               0                       1:24:48,1

9    49 Edvin Hamnäs                     13:31,8   13:28,2   13:21,7            
        Linköpings MS     Husqvarna      13:27,1   17:45,8   13:22,4            
                                               0                       1:24:57,0
        Anmälare: Bloms MX                                                      

10  297 Max Hansen                       14:19,1   14:24,4   14:12,6            
        FMCK Falun        Yamaha         14:07,0   14:22,0   13:50,9            
                                               0                       1:25:16,0
        Anmälare: Biketown                                                      

11  216 Linus Ericsson                   14:26,5   14:24,2   14:31,9            
        Karlskoga EK      KTM 250        14:24,3   14:41,7   14:32,4            
                                               0                       1:27:01,0
        Anmälare: Team Ljunggrens Motor                                         

12  215 Marcus Moilanen                  14:48,4   14:52,2   14:59,1            
        Göta MS           Husqvarna 25   14:31,1   14:25,1   14:34,7            
                                               0                       1:28:10,6

13  360 Fredrik Carlsson                 14:30,3   14:23,4   14:26,3            
        MK Orion          Yamaha         15:20,1   14:48,0   14:58,5            
                                               0                       1:28:26,6

14  901 Hanna Berzelius                  15:00,9   14:32,9   14:38,1            
        Linköpings MS                    14:47,7   14:54,4   14:49,6            
                                               0                       1:28:43,6

15  149 Douglas Danfors                  14:49,1   14:59,1   14:54,9            
        Botkyrka MK       KTM 250 EXC-   14:54,8   15:00,3   14:37,8            
                                               0                       1:29:16,0

16  217 Anton Rosendal                   15:12,8   15:09,9   14:48,2            
        SMK Gävle         KTM 125        14:45,9   14:50,2   15:02,5            
                                               0                       1:29:49,5
        Anmälare: Lingvalls Motor                                               

17  787 Måns Hagström                    15:34,9   15:43,7   15:56,4            
        AMF Södertälje    Yamaha         15:16,9   15:41,1   14:37,5            
                                               0                       1:32:50,5
        Anmälare: MC Montörerna, Din Plåt & Lack i Södertälje, Farsta Fönsterput

18  289 Christopher Ullenius             16:20,1   15:46,6   15:21,8            
        Åsätra MK         Husqvarna      15:27,4   15:03,3   15:00,4            
                                               0                       1:32:59,6

19  537 Marcus Westman                   15:18,6   15:47,8   15:13,7            
         Välj klubb       KTM            16:19,9   15:43,8   15:07,3            
                                               0                       1:33:31,1

20  369 David Stolpe                     15:38,4   15:33,4   15:55,8            
        Göta MS           Honda CRF 25   15:44,0   15:45,5   15:43,6            
                                               0                       1:34:20,7

21  757 Linus Carlsson                   15:34,2   15:59,4   15:41,8            
        Uppsala MK        KTM            15:34,8   15:49,3   15:54,3            
                                               0                       1:34:33,8

22  376 Patrik Franzèn                   15:51,4   15:55,1   16:04,7            
        Göta MS           Sherco 300     16:53,2   15:41,8   15:29,2            
                                               0                       1:35:55,4
        Anmälare: Upplands-vvs och entreprenad                                  

    393 Oskar Eriksson                   14:05,5   13:46,7   13:45,0            
        Göta MS           Beta           13:44,2   13:48,9                      
                                               0                          BRUTIT

    299 Jesper Abrahamsson               16:29,3   17:21,2   16:53,5            
        AMF Södertälje    Yamaha YZ 25   16:57,4   15:52,7                      
                                               0                          BRUTIT

    258 Robert Engberg                   14:13,8   14:04,3                      
        SMK Ockelbo       Husqvarna FE350                                       
                                               0                          BRUTIT
        Anmälare: Thorells MX                                                   

    464 Nicolas Skoglund                 14:00,5                                
        Arlanda MC        KTM 250 EXC-F                                         
                                               0                          BRUTIT